ספרים ומפות

האם בכלל צריך ספרים ומפות בעידן האינטרנט, כשהכול נמצא בסמארטפון ובאתרים שונים?

קיימים אתרים נפלאים, כמו עמוד ענן או Israel Hiking Map, אשר נותנים שירות מפות מקוון ברמה גבוהה. אז מדוע לקנות מפות טיולים וסימון שבילים בחנות מטיילים?

נכון, למפה הווירטואלית* מספר יתרונות, היא לא תופסת מקום, כי היא נמצאת על הסמארטפון. היא מכסה שטח נרחב יותר, בעזרת הGPS ניתן לאתר מיקום מדויק וגם ניתן לעדכן אותה לאורך השנים. אך בסופו של דבר, כמעט כל מטייל מנוסה יעדיף את המפה המודפסת על פני המפה הווירטואלית. מדוע? ראשית, המפה המודפסת נפרסת על שטח תצוגה רחב יותר, מה שמקל על השימוש בה. שנית, למפה המודפסת אין סוללה שעלולה להיגמר, מה שמאפשר להשתמש בה ללא פחד וחשש של בזבוז סוללה. ומה הסיבה הכי חשובה להעדפה של מפה מודפסת? כאשר יוצאים לטייל רוצים לרוב להתנתק מהציוויליזציה, מה שמקשה על התהליך כאשר מחזיקים סמארטפון ביד, שמוביל אותך ממקום למקום וגם מסיח את דעתך מחוויית הטיול.

אין זה אומר שכל אחד יעדיף מפה מודפסת על פני מפה וירטואלית, נסו את שתיהן וראו מה אתם מעדיפים. לפעמים שילוב של שימוש בשתי המפות נותן בסופו של דבר את התוצאה הטובה ביותר.

*הכתוב מתייחס למפה וירטואלית קנויה, אשר בה מסומנים כל השבילים, בניגוד למפה וירטואלית חינמית.

כיום, חלק נכבד מספרי הטיולים כבר אינם רלוונטיים בעידן האינטרנט. לאינטרנט יתרונות רבים על ספרי הטיולים – המידע בו עדכני יותר, רובו חינמי. בפורומים שונים ובפייסבוק ניתן למצוא מידע עדכני בטווח הימים ואף השעות. ניתן ליצור קשר עם אנשים אשר ביקרו במקומות הרלוונטיים לך וללמוד מהם רבות.

אך עם זאת, ישנם ספרי טיולים איכותיים ורלוונטיים, לדוגמה, סדרת ספרי "מסלולים" של ערן ודוד גלאור, שמתאימה למטיילים בכל גיל ובעזרתה ניתן להכיר את ארץ ישראל בצורה שונה ומעניינת. "מדריך ישראל החדש" בהוצאת כתר, המספק מידע איכותי ומעמיק על אתרים שונים ברחבי הארץ. הספרים של חברת "מפה" הכוללים מגוון רחב ומעניין של מסלולי טיול וכן מגדירי צמחים, וחיות שונים ועוד..

לכן, אין לשלול לגמרי את הספרים, עיינו בהזדמנויות שונות בספרי מידע על טיולים ושטח, כי תוכלו להגיע למקומות נפלאים.

כאשר אתם מגיעים לחנות המטיילים "דרך ארץ", בקרו במחלקת הספרים והמפות שלנו, כי משהו מעניין בטוח יהיה שם!

שתפו: