בישול וגז

ציוד מחנאות איכותי הוא נושא חשוב ביציאה לשטח. כשאנחנו יוצאים לטיול, ומגיעים להפסקה אין כמו לשבת לשתות בנחת קפה, או תה חם. בסוף יום הטיול, כמובן שמהנה יותר לאכול אוכל חם וטעים שבושל בזה הרגע. בשביל זה בדיוק הומצאה למשל הגזייה! בעזרתה ובעזרת מוצרי מחנאות איכותיים וגם ציוד בישול לשטח, כמו למשל סירי שטח, או ערכת קפה מושלמת, ניתן ליהנות מאוכל ושתיה חמים וטעימים, בכל פינה נחמדה בטבע.

מה ההבדל בין גזיית נקב לגזיית הברגה? מהי גזייה אלפינית/גזיית ספיידר? מה מומלץ יותר?

גזיית נקב או גזיית נקירה, כשמה כן היא, מנקבת את מיכל הגז. לגזיית נקב מתאים מיכל גז סטנדרטי של 190 גרם. לאחר ניקוב המיכל ועד שתכולתו נגמרת לא ניתן לפרק את מיכל הגז מהגזיה. היתרון הגדול בשימוש בגזיה זו הוא המחיר הזול של מיכלי הגז. החיסרון הוא הנפח שהיא תופסת והמשקל הכבד שלה.

גזיית הברגה מתאימה למיכל הברגה. מיכל הברגה מגיע בגדלים שונים 230/450 גרם, וחיבורו לגזיה מבוצע על ידי הברגה פשוטה של הגזיה למיכל. היתרון הגדול של גזיה זו הוא הקומפקטיות שלה, היא מתקפלת לגודל קטן, וכמעט לא תופסת נפח. בנוסף, לאחר הבישול, ניתן להפריד את הגזיה מהמיכל.

גזיית ספיידר או גזייה אלפינית בשמה השני, היא סוג של גזיית הברגה, בעלת מעמד יציב, המחוברת לצינור אשר מתחבר למיכל ההברגה. המעמד מקנה לגזיה יציבות רבה ומקרב אותה לפני האדמה, מה שמקטין את החשיפה של האש לרוח ובכך מאפשר חסכון בגז. בתנאי קור קיצוניים גזיה מסוג זה היא היחידה שפועלת, כיוון שהגזיה מחממת את צינור הגז ולא מאפשרת לגז לקפוא.

ישנו ציוד בישול לשטח לשימושים שונים:

הפינג'אן המוכר לכולנו הוא בעצם סיר קטן וגבוה בעל ידית ארוכה, מתאים להכנת קפה ותה. פינג'אן מגיע בדרך כלל בנפחים של 0.5-1 ליטר.

סיר אלומיניום הוא מהסירים הנפוצים ביותר לטיולים, כיוון שהוא קל משקל ומוליך חום בצורה טובה. סירי אלומיניום לטיולים הם בעלי ידיות מתקפלות, שעוזרות בחסכון במקום בתיק. ישנם סירים עם ציפוי שעוזר למנוע הדבקות של אוכל. הסירים השונים מגיעים בנפחים של 1-4 ליטר, בהתאם למספר המטיילים ולרעב שלהם…

סיר טיטניום קל וחזק יותר מסיר האלומיניום, אך הוא גם יקר יותר. סיר זה בעלי מאפיינים הזהים לסיר האלומיניום ומתאים למי שחשוב לו לחסוך בכל גרם בטיול.

סיר פויקה הוא בעצם קדרה עשויה מברזל יצוק. את סיר הפויקה מניחים על גחלים של מדורה והוא מיועד לבישול ארוך. מכיוון שסיר זה כבד מאוד, נשתמש בו בעיקר כשיש רכב זמין שיכול להביא אותו לשטח. הפויקה הוא הדבר המושלם לערב הווי סביב מדורה.

ג'טבויל (Jetboil) הוא פטנט של מערכת המשלבת גזיה וסיר קומפקטיים ויעילים במיוחד. המאפיין העיקרי שלו הוא זמן ההרתחה הקצר, בזכות המבנה של ראש הגז שמתחבר לסיר.

 

"דרך ארץ" תספק לך מוצרי מחנאות איכותיים ובתוכם ציוד בישול לשטח מושלם, על מנת שיהיה לך אוכל חמים וטעים גם בשטח…

שתפו: