תרמילים ומנשאי מים

איזה גודל תרמיל לבחור? איזו חברת תיקי טיולים היא הטובה ביותר?

ראשית, חשוב לבדוק מה השימוש שיעשה בתרמיל, באיזו אינטנסיביות, אילו משקלים נעמיס עליו ומהו הנפח המתאים. השיטה הטובה ביותר בשביל לבחור את הנפח הנכון לתרמיל, היא לבצע דימוי של אריזתו, ניקח את כל הציוד שאנחנו יודעים שנצטרך אתנו בטיול ונבדוק אם הוא נכנס לתרמיל. הדבר שונה בין מטייל למטייל, לדוגמה יש מטייל שיספיק לו תרמיל בנפח של 35 ליטר לכל שביל ישראל, כיוון שהציוד שלו קומפקטי ולא תופס הרבה מקום. לעומתו, מטייל אחר יצטרך תרמיל בנפח של 60-70 ליטר, כי הוא רוצה להכניס לתרמיל גם אוהל ושק השינה שלו תופס הרבה מקום.

לאחר שבחרנו את גודל התרמיל הנכון, נמדוד מספר תרמילים לטיולים, של חברות שונות, כשהם מלאים ובתוכם משקל הדומה לזה שניקח בטיול. בכל חברה התאמת מידת התרמיל לגב שונה, כי לכל חברה יש מערכות גב שונות. לדוגמה ב Gregory המידות הן XS,S,M,L וגם בתוך מידות אלה יש התאמות נוספות שצריך לבצע. ב Osprey המידות הן XS-S,S-M לנשים ו S-M,M-L לגברים. אנו ב"דרך ארץ" נתאים לכם וביחד אתכם את מערכת הגב לגופכם באופן מקצועי ביותר.

תרמילים בנפחים 50-70 ליטר מתאימים לטיולים ארוכים ולטיולים במזג אוויר קר, בהם נצטרך מקום ליותר בגדים. הנפח הגדול מאפשר להכניס ציוד רב, תרמילים אלה מיועדים לעומסים גדולים יותר של משקל (15-25 ק"ג) ולנשיאה על הגב לאורך זמן.

תרמילים בנפחים 30-45 ליטר מתאימים לטיולים של עד יומיים (כמובן שישנם מטיילים יוצאי דופן, שתרמילים כאלה מספיקים להם גם ליותר משבוע). הם מתאימים לעומסים בינוניים (10-18 ק"ג). היתרון שלהם הוא בכך שהם מתאימים גם לטיולי יום עם פחות ציוד – ההתאמה נעשית ע"י הידוק רצועות הצד, שמקטינות את נפח התרמיל.

תרמילים בנפחים 12-30 ליטר מתאימים לטיולי יום. בטיולים אלה אין צורך בנפח גדול, כיוון שכל מה שצריך זה אוכל, מים, בגד שימושי נוסף ולמהדרין – גם פק"ל קפה. ציוד זה אינו תופס נפח רב ומאפשר לנו לטייל עם תרמיל / תיק טיולים קטן וקל.

איזו חברה לבחור? כיום החברות עם המוצרים האיכותיים ביותר בתחום הן גרגורי ואוספריי, אך אם מדדתם תרמיל של חברה אחרת והוא היה לכם נוח יותר, אין שאלה בכלל, קחו אותו! כי מה שחשוב בסופו של דבר זו הנוחות לאורך שעות רבות של הליכה. לכן, בבחירת תרמיל, כמו בבחירת נעליים, חשוב לבחור את התרמיל הנוח ביותר ואל תדאגו למחיר, אנחנו כבר נעזור לכם בזה 😉

"שלוקר" הוא כינויו העממי של המוצר שנקרא מנשא מים. השלוקר הוא מעין שק מים עשוי פוליאתילן, אליו מחובר צינור, שבקצהו שסתום (פיה) שדרכו ניתן לשתות. לשלוקר יתרונות רבים, ראשית, אין צורך להוציא את בקבוק המים מהתיק וניתן לשתות תוך כדי הליכה, דרך שסתום השתיה.
השלוקר מגיע בגדלים של עד 5 ליטר, כך שאין צורך להסתובב עם מספר בקבוקים בתיק. בנוסף, פתח המילוי של השלוקר גדול ורחב, מה שמאפשר מילוי וריקון מהירים. לחוששים מנזילות – בשסתום השלוקר מותקן ברז, שרק בפתיחה שלו יכולים לצאת מים דרך השסתום. השלוקר תורם רבות לסביבה, כי הוא אינו מצריך שימוש במספר רב של בקבוקים בכל טיול, אלא באותה שקית שתיה שמחזיקה לאורך שנים רבות.

שתפו: