אוהלים

האם בכלל צריך אוהל לטיול? או שזו רק תוספת נחמדה?

למה בכלל צריך אוהל? אוהלים שימושיים בעיקר להגנה מפני פגעי מזג האוויר ומיתושים וחרקים. מסיבות אלה, למטייל בישראל, במשך רוב השנה אין צורך באוהל. טיול ללא אוהל חוסך זמן של הקמה וקיפול האוהל, חוסך מקום בתיק ומשקל על הגב וחוסך בכסף. אך עם זאת כאשר יוצאים לקמפינג עם רכב, או לטיול ללא הליכה (לדוגמה לינה בחוף הים), אוהל יהווה תוספת נפלאה, כיוון שהוא מספק הגנה ומשרה תחושת ביתיות ונינוחות.

לשם הגנה מיתושים המציאו את הכילה, זוהי רשת אשר נתלית מתחת לעץ, או מתחת לכל דבר שאפשר לחבר אליו חוט. הרשת מגינה על הגוף ומרחיקה יתושים וחרקים מעופפים מטרידים אחרים. הרשת קומפקטית וקלה ביותר והיא מגיעה בתוך שק קטן.

מתי בכל זאת צריך אוהל? בטיולים במזג אוויר סוער, עם רוחות וגשם אוהל יהיה שימושי ביותר. לרוב, טיולים אלה יהיו בחו"ל, אך ניתן לתפוס ימים סוערים כאלה גם בארץ.

את האוהלים נחלק לשלוש קבוצות עיקריות:

אוהל איגלו, שמתאים לתנאי מזג אוויר נוחים, בעל מוטות פיברגלס ובד ניילון דוחה מים. אוהל זה מתאים לטיולי קמפינג ולחוף הים. האוהל אינו מתאים למזג אוויר סוער במיוחד. אוהלי האיגלו מגיעים בגדלים שונים ומתאימים ל 2-8 אנשים.

אוהל 3 עונות מתאים למזג אוויר סוער. האוהל מגיע עם כיסוי ניילון שאוטם אותו מפני הגשם. אוהלים מסוג זה מצוידים לרוב במוטות אלומיניום, שהינם חזקים ועמידים יותר ברוחות חזקות מאשר מוטות הפיברגלס. אוהלים אלה מתקפלים לגודל קומפקטי, על מנת שהמשתמש יוכל להכניסם בקלות לתרמיל הגב. אוהלים אלה מגיעים בגדלים שמתאימים ל 1 עד 4 אנשים.

אוהל בן רגע כשמו כן הוא, נפתח ונסגר תוך פחות מדקה. אוהל זה מושלם למשפחות המגיעות עם רכב למקום הקמפינג ורוצות לפתוח אוהל בקלות ובמהירות, הודות לצירים שמאפשרים פתיחה וסגירה קלה של האוהל, ללא התעסקות בהשחלת מוטות.

אוהל נוסף מקטגוריה זו הוא אוהל צפרדע, אשר נפתח ונסגר על ידי פתיחה וסגירה של מוטות גמישים, כמו צלון של אוטו.

אוהלים מסוג זה מגיעים בגדלים שונים שמתאימים ל 2-8 אנשים.

שתפו: